Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
Neříkal jsem mu Jestřábe, ale byl se mnou pořád

Komentář ze dne: 03. 07. 2007 14:29:48     Reagovat
Autor: Ondřej alias Ondráš
Mail: @
Titulek: Poděkování

Pane Černý, tímto článkem jste mne velmi potěšil. Složil jste panu Foglarovi nádherný holt a připoměl mi mé mládí. Jako dnes si vzpomínám na první \"Foglarovku\", kterou jsem přečetl. Byli to Hoši od bobří řeky a dodnes jsem svému otci vděčný, že mi tuto knížku dal do ruky. Tehdy jsem netušil, že Foglar je když ne zakázaný, tak alespoň nežádoucí. Postupně jsem přečetl všechny jeho knihy, které měli šanci vyjít v období krátkého oteplení šedesátých let a můj otec, sám skaut je s péčí a láskou schovával. Vzpomínám si na zvědavost a strach kdo nebo co to je Zelená příšera. Jedním dechem jsem prožíval výpravy do Země nikoho a stavěl Chatu v Jezerní kotlině. A pak samozřejmě Rychlé šípy. Nakonec ze mne sice nevyrostl Mirek Dušín, ale věřím, že snad alespoń Rychlonožka. Připojuji se k Vaší poctě a posílám tam nahoru pouhá dvě slova. jestřábe díky.

   Komentář ze dne: 18. 07. 2007 20:56:40     Reagovat
Autor: Jarka Nametelka
Mail: ekostar@email.cz
Titulek: Re: Poděkování

Vaše skautství i příspěvek jsou chvályhodné , jen mi vadí, že jste napsal hold s ´t´ na konci a také to, že Foglarovy knihy ´měli´ šanci vyjit ... atd. Váš zvěčnělý otec dělal jistě dobře , když tyto knihy s péčí a láskou schovával. Jen Vás měl trochu víc řezat, protože Váš pravopis jest nedostatečný.

      Komentář ze dne: 18. 07. 2007 21:01:37     Reagovat
Autor: Jarka Nametelka
Mail: ekostar@email.cz
Titulek: Re: Re: Poděkování

Jsem tu ještě jednou, abych Vám ještě připomněl to ´připoměl´. Jinak nic ve zlém, pane.

         Komentář ze dne: 19. 07. 2007 15:35:07     Reagovat
Autor:
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Poděkování

Můj otec ještě na věčnosti není a doufám, že tu ještě hodně dlouho pobude. Za ty hrubky se hluboce omlouvám a kaji. To je tak když si člověk po sobě nepřečte co napíše. Snad vám to budiž dostatečnou omluvou. A ještě jeden detail. Můj táta je odpůrcem fyzických trestů. A i když jsem i přesto od něj dvakrát dostal (zaslouženě), tak za školní výsledky by ho ani nenapadlo mne trestat. Když mi mi něco nešlo, sedli jsme si spolu a učili jsme se tak dlouho až jsem to jakž takž pochopil. Nicméně čeština patřila k těm předmětům, které jsem nikdy nezvládl lépe než za 3.Proto se také snažím do takovýchto diskuzí přispívat minimálně, protože jednak si o jejich hodnotě myslím své a jednak si jsem vědom svých nedostatků a nepotřebuji dávat světu na odiv své nedostatky v češtině. I když většina lidí na to kašle, pro mne osobně je to mé celoživotní trauma a hluboce nesouhlasím s tím, kdo tvrdí že není důležité to správně napsat česky. Stejně jako nesnáším dnešní newspeak.

            Komentář ze dne: 19. 07. 2007 15:36:12     Reagovat
Autor: Ondřej alias Ondráš
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Omlouvám se za svůj nepodepsaný předchozí příspěvek.

            Komentář ze dne: 19. 07. 2007 19:55:43     Reagovat
Autor: Jarka Nametelka
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Vašemu otci přeji pevného zdraví a tímto se mu i Vám omlouvám. Pokud jste byl v šedesátých letech klukem, pak jsme podobného stáří a musím se přiznat, že i mě Jaroslav Foglar hluboce ovlivnil. Když jsem v 9.ledna 1970 jako kluk objevil na půdě venkovského stavení v krabicích starých novin a papíru originál Foglarova románu Záhada hlavolamu, který vycházel na pokračování v Mladém hlasateli, zapsal jsem si do deníku : Myslím, že jsem dneska udělal zatím největší objev svého dosavadního života. Můj otec jako student třebíčského (tenkrát) gymnasia Hlasatele odebíral a nakonec si celý román založil do originálních desek, které redakce Hlasáku vydala. Byl jsem u vytržení tehdy a prohlížím si obrázky doktora Fischera občas i nyní. Jsem rád, že Jaroslav Foglar ovlivnil celé generace kluků, je mi jedno, že se mu někteří dnes smějí. Jsem rád , že měl vliv i na mého oblíbeného novináře Jiřího Černého.

               Komentář ze dne: 19. 07. 2007 18:15:46     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Pane Nametelko i Ondráši, oba máte, myslím, něco pěkného. Nametelka citlivost vůči pravopisu, Ondráš vůči lidem, s nimiž si píše. Omlouvat se za to, že jsem se nepodepsal - to se na webových sránkách hned tak nevidí a přitom je to tak příjemné. Alespoň mně. Oběma vám děkuji a jsem rád, že vám moje názory stojí za to, abyste na ně reagovali.

Komentář ze dne: 03. 07. 2007 20:20:36     Reagovat
Autor: siskin
Mail: siskin01@hotmail.com
Titulek: Re

Foglar a jeho knihy byly pro mne jedny z mala normalizacnich radosti. Snad jen dodat, ze znalost obsahu usnadnovala setkavani a navazovani pratelstvi od zakladni po vysokou skolu. Stacilo prohodit vetu z Rychlych Sipu a podle odpovedi bylo jasne kdo je ten druhy. Deti komunistu to snad meli zakazane, nestalo se mi, ze by vedeli o cem je rec. Koncem sedesatych let mi rodice koupili “Pod junackou vlajkou” a vim, ze jsem obal knizky nenavidel a hrozne se zlobil, ze to cist nebudu. Za chvili bylo vse jinak a uz jsme shanel “Devadesatka pokracuje”. Tak dva – tri ucitele se za celou dobu priblizili Foglarovym hrdinum, zbytek se vydal jinou cestou. Je cervenec, 25 let ziju v USA, blizi se svatek, vezmu deti a pojedeme sjizdet reku. Proteka celym mestem, plna pstruhu.

   Komentář ze dne: 19. 07. 2007 18:23:03     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Re

Smím se zeptat, která je ta vaše řeka plná pstruhů a ve kterém to požehnaném městě žijete? Je-li vám ovšem milejší nechat i nadále tohle tajemství v prostoru mezi našimi kontinenty, respektuji to, ne nadarmo vychován ježky v kleci a Stínadly.

      Komentář ze dne: 06. 08. 2007 05:06:34     Reagovat
Autor: siskin
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re

Pozde, ale prece. Boise, ID - vzdy republikansky a proto cisty a nezamoreny stat :-).

Komentář ze dne: 17. 07. 2007 07:56:39     Reagovat
Autor: Honza
Mail: jan.barcal@lfp.cuni.cz
Titulek: Díky!

Vážený a milý pane Černý, díky moc za Vaši vzpomínku na J. Foglara. Lépe to nikdo nenapsal. PS: Těším se na Vás v září v Plzni! Zdraví a pěkné léto přeje Honza.

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Aktuální pozastavení poř
Když se řekne Jiří Černý
Zvýšení ceny mých pořadů
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2020 (319)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Přechytračíme i USA? (67)
Kamarád i dezertér (65)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (63)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist