Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
Moje knížky - dostupnost

Komentář ze dne: 05. 03. 2008 08:23:20     Reagovat
Autor: Karel Kozel
Mail: karelkozel@tiscali.cz
Titulek: Pevné zdraví

a hodně sil do dalších nekončících pří a diskusí Vám přeju. Já v nich vidím tu drobnou, ale stálou masarykovskou práci, o které se občas zmiňujete. Vyložil jsem si jí tak, že nestačí současný nešvar ( např. rozhlas ) na rozdíl od odestátých příběhů ( Mašíni ) pouze popsat nebo vysvětlit, ale z diskuse by se mohl občas vylíhnout i třeba jen náznak řešení. A omlouvám se , že k tomu jako jezuita využívám i švandy nebo provokace. P.S. A Vojta Filip měl zase pravdu, když tuhle mluvil o Gottwaldovi : \"Vrah zůstane vrahem.\"

Komentář ze dne: 03. 05. 2008 18:45:31     Reagovat
Autor: Simona
Mail: svr@volny.cz
Titulek: čas lásek vyzpívaných

Chtěla bych moc poděkovat za ten prvomájový pořad. Obsahoval jeden klenot vedle druhého. A jak už bývá u Vás zvykem, kombinoval ty notoricky známé s těmi, které se v rádiích \"normálně\" nevysílají. Jen škoda, že pořad není zařazen (chce se mi věřit, že ZATÍM) do zvukového archívu stanice ČRO2-Praha. A dovolím si položit i otázku. Nechystáte nějaký speciální pořad k nadcházejícímu smutnému 15. výročí tragické smrti Jiřího Bulise ? S.

   Komentář ze dne: 28. 05. 2008 10:52:13     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: čas lásek vyzpívaných

To je škoda, Simono, že jste mi Jiřího Bulise nepřipomněla dřív. Já totiž na své stránky \"chodím\" jen občas, jsem taky hodně mimo Prahu. Jinak vám za všechna vaše slova moc děkuju.

Komentář ze dne: 19. 05. 2008 11:15:18     Reagovat
Autor: parys
Mail: @
Titulek: Bianca Ryan video

http://youtube.com/watch?v=jcOOOebe7fs

Komentář ze dne: 23. 05. 2008 22:43:00     Reagovat
Autor: Richard Ulman
Mail: kzlr@seznam.cz
Titulek: Staré nahrávky

Vážený pane Černý, přečetli jsme si se zájmem s manželkou Vaši poslední knihu nabytou vzpomínkami a zajímavými informacemi.Na jednom místě jste si posteskl, že se nezachovala žádná dobová nahrávka Houpačky.Asi by vás potěšilo, že ve sbírce mého tchána se zachovalo šest kotoučů dvoustopého magnetofonového záznamu z magnetofonu Sonet duo (mimochodem,hraje dodnes!!!) se spoustou dobových nahrávek.Identifikovali jsme první a třetí tuzemskou Houpačku, ale je toho několik hodin. Bohužel je tchán již řadu let po smrti a nemůže podat bližší vysvětlení.Mám také s Vámi společného známého \"zvukovědce\", který by uměl tyto věci odborně zvukově \"ošetřit\".Nevíme ale jak celou tuhle záležitost uchopit a tak jestli máte zájem tak se ozvěte. S pozdravem

   Komentář ze dne: 28. 05. 2008 10:47:45     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Staré nahrávky

Vážený pane Ulmane, moc děkuju, že jste se ozval. Jestli na páskách po vašem tchánovi jsou opravdu celé Houpačky (tedy i s průvodním slovem, o které se mi jedná, neboť písničky mám), velice bych o ně stál. Práci vaši i vám blízkého zvukovědce rád zaplatím. Pokud mi tu necháte své telefonní číslo, zavolám vám.

Komentář ze dne: 29. 05. 2008 13:32:09     Reagovat
Autor: Richard Ulman
Mail: kzlr@seznam.cz
Titulek: Staré nahrávky

Dobrý den, navazuji na naši předchozí výměnu. Telefonní číslo domů máme 257218940. Jestli nebudete v neděli 1.6. někde účinkovat,budeme připraveni na zavolání kolem 21.00 hod.,případně v úterý v tutéž dobu nebo jindy jak se dohodneme.Těch pásků je mnoho hodin, nepochybně však byla lokalizována Houpačka i s mluveným slovem a to ve dvojici s Vaší první manželkou,ale i jiné hlasy, asi pan Jelínek.Slyšeli jsme jen torzo,nechceme to přehrávat na Sonetu duo,aby se to neponičilo.Mého přítele zvukopravce znáte dobře z rockování,možná od vidění i mne.

   Komentář ze dne: 30. 05. 2008 09:14:13     Reagovat
Autor: J
Mail: @
Titulek: Re: Staré nahrávky

Díky, určitě zavolám.

Komentář ze dne: 02. 10. 2008 11:37:02     Reagovat
Autor: Martin
Mail: @
Titulek: Ona ta stará troubená hymna hradní stráže z 93. zněla mužně..

Ona ta stará troubená hymna hradní stráže z 93. zněla mužně a sebevědomně. Dobře se s ní slavily sportovní triumfy hokejistů či jiných reprezentantů. Naši vojáci za jejího zvuku nevypadali jako nějaká slabošská ořezávátka, nýbrž jako bojovníci se kterými je nutno tam kde jsou nasazeni opravdu počítat.. Prostě ta stará povojensky troubená a bubnovaná verze chytala člověka za srdce a sugerovala do žil národní hrdost. Ta nová ubečeně rozplizlá harefní verze hymny, je vumělkovaná, nezní hrdě ani sebevědomně, a za srdce prostě nechytá.. A ani já nechápu proč zpěvačka zpívá „bory šudí po skalinách"...

   Komentář ze dne: 02. 10. 2008 12:35:51     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Ona ta stará troubená hymna hradní stráže z 93. zněla mužně..

Máme holt každý jiné uši. A poku jste byl jako já dva roky na vojně a přesto vás bere za srdce po vojensku troubená a bubnovaná verze, máme asi i rozdílná srdce. Což je dobré si uvědomit a smířit se s tím. Takže vám děkuju.

      Komentář ze dne: 02. 10. 2008 13:55:38     Reagovat
Autor: Martin
Mail: @
Titulek: Re: Re: A poku jste byl jako já dva roky na vojně..

Pokud jde o moje moravské srdce a uši.. Ano byl jsem na vojně a pokud mě to mělo do konce života naočkovat nenávistí proti armádě nebo obraně vlasti - pak nenaočkovalo. Hymna z 93. byla hymna optimistická, říkala se sebedůvěrou, že máme ve svých rukou, správu věcích svých, a že se s námi musí i do busoucna počítat.. Dneska je doba jiná, do země přijíždí cizí armáda aniž se voličů a obyvatelstva kdokoliv z vládnoucí kliky na to ptal.. Správu věcí veřejných drží bůhví kdo a rozhodně ne silou hlasů suverénního voličstva. V této situaci se asi opravdu více hodí harfo-symfonická pražsky ubečeně šlapeťácká hymna.. Hledící spíše do trapnějších údobí politické minulosti to jest až ke slepému žebrákovi s houslemi..

         Komentář ze dne: 21. 10. 2008 09:58:44     Reagovat
Autor: Tomáš
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: A poku jste byl jako já dva roky na vojně..

Doufám pane Martine, že se vám podaří opatřit si původní vydání naší hymny, a tu si pak denně pouštět pro posílení vaší sebedůvěry. Moji sebedůvěru posilují odlišné věci, než rázné troubení a řinčení a určitě je mému srdci bližší poslech naší krásné hymny v procítěném podání slepého houslisty, než halasná verze na vojenské přehlídce.

            Komentář ze dne: 21. 10. 2008 11:42:53     Reagovat
Autor:
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: A poku jste byl jako já dva roky na vojně..

Také o tom pořád přemýšlím.. A napadá mě, zda je písní "Kde domov můj" myšlena i Morava a Slezsko, nebo jde pouze o Čechy, a jimi dobytá území.. Pokud by hymna byla hrána jako hymna jak je to zvykem i u ostatních zemí, to jest s patřičným troubením a řinčením, pak je to prostě hymna a na textu ani lokálním vyznění tolik nezáleží. Může se k ní vztahovat a souznít s ní kterýkoliv občan ČR. V původním staropražském móresu, to není hymna obvyklá ostatních zemí, a když se rozhlídnu po rodném moravském úvalu, pak musím říci: „U nás nikde, bory po skalinách nešumí, a ta naše země není česká - respektive pražská, ale patří místním lidem kteří na ní žijí.." Lyrika a rytmus naší moravské země je jiný a veselejší než staropražská truchlivá melodie hraná kdysi slepým houslistou..

               Komentář ze dne: 22. 10. 2008 10:39:49     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: A poku jste byl jako já dva roky na vojně..

Jen jedno mi ve vašem neúnavném protipražském burcování zní roztomile: že jako protiváhu k "české kotlině" (proti kterémužto výrazu, mimochodem, dávno brojím, leč marně) zavádíte "moravský úval". Nad tím jistě každý příhraniční Severomoravan od Javořiny až po Červenohorské sedlo zajásá.

               Komentář ze dne: 09. 10. 2009 22:59:54     Reagovat
Autor: JPS
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: A poku jste byl jako já dva roky na vojně..

Českou zemí jsou míněny jen Čechy - proto se v 19. století někdy souběžně s písní Kde domov můj hrávala Hankova Moravo, Moravo či Ševčíkův pokus o moravskou "hymnu" na Škroupovu melodii.

                  Komentář ze dne: 23. 10. 2008 00:14:08     Reagovat
Autor: Martin Prokop
Mail: @
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nad tím jistě každý příhraniční Severomoravan od Javořin

Nebojte se, já žádnou Moravskou část hymny nenavrhuji, žádné "Nad Hosténkem se blízká, hromy sv. panenky Marie Hostýnské do nepřátel divo bijó" (http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hostyn4.jpg) ode mně nehrozí.. Nejsem moravský nacionalista, ale spíše "tradicionalista".. Nová hymna mi však zní pražsky a cize oproti té z 93. roku.. Tuto zemi drží dle mého názoru pohromadě zdílená kultura, ovšem takto by nás mohla právě kultura začít rozdělovat. Znovu upozorňuji JDE POUZE O MŮJ OSOBNÍ NÁZOR, rozhodně nemluvím za všechny Moravany a Slezany.. ***** PS: U nás šumí bory po písčinách kolem Moravského písku.. A na skalinách zase hučí většinou bučiny a smrky.. Jara květ a zemský ráj, je stejný.

Komentář ze dne: 15. 12. 2008 14:06:49     Reagovat
Autor: Martin
Mail: @
Titulek: Návrh "moravské" části hymny..

Tak nakonec přece jenom přináším návrh na moravskou část hymny k tomu pražsky-šlapeťáckému Kde domov můj... Protože jde o dílko rozsáhlé, bylo by dostatečnou satisfakcí za desetiletí, kdy byla moravskou částí hymny ona výzamná pomlčka před Nad Tatrů sa.. *** http://www.youtube.com/watch?v=nLUly4N5t7M

   Komentář ze dne: 15. 12. 2008 15:43:42     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Návrh

Jak slyším, odříkaného chleba největší krajíc. Aneb o moravské slivovici se staropražským šlapeťáckým akordeonem. Fajn, díky, ale slivovice i muzika je pro mě na Moravě nejlepší kolem Hrubé Hrubky a Velké nad Veličkou.

      Komentář ze dne: 15. 12. 2008 23:11:55     Reagovat
Autor: Martin
Mail: @
Titulek: Re: Re: Staropražsky šlapeťácky Slivovičný akordeon

No právě o to jde, aby obě části k sobě pěkně pasovaly.. Aj bez pomlček..

Komentář ze dne: 02. 05. 2009 14:33:22     Reagovat
Autor: Arnošt
Mail: arny@seznam.cz
Titulek: Poděkováví

Pane Černý,u mě jste největši MAZÁK na hudbu jakého znám. Vaše slovo, u mě platí. P.S. Teď poslouchám Paní NAVAROVOU a je mi smutno.

Komentář ze dne: 02. 05. 2009 20:39:37     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek:

Díky, Arnošte. A smutek zažeňte opět Zuzanou, jejími třemi nahrávkami na prvním albu skupiny Kale (2008): Gatě, zelí a prejt - Gatě - Jestřábovi.

   Komentář ze dne: 10. 10. 2009 20:31:32     Reagovat
Autor: Jana
Mail: @
Titulek: Re:

Pane Černý, v tomto případě nepochybuji, že víte že se jedná o supinu Koa a že její stejnojmenné album vyšlo v roce 2006.

Komentář ze dne: 28. 11. 2009 14:30:21     Reagovat
Autor: Jan Hřebejk
Mail: janhrebejk@tiscali.cz
Titulek: Pozvání od Jana Hřebejka

Dobrý den, pane Černý! Rád bych vás osobně pozval na některé z prvních uvedení mého nového filmu Kawasakiho růže. Je to drama o obvinění ze spolupráce s STB, a myslím, že jsme to neošidili. Poprvé film promítneme 10.12 v 13.00 v Kině Lucerna, (bude tam i diskuze s diváky,) kde se film bude předpremiérově uvádět od 21.12. Rád vám pošlu pozvánku, nebo stačí napsat na můj mail. Děkuji a přeji hezký den, v úctě Jan Hřebejk

   Komentář ze dne: 28. 11. 2009 23:13:47     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Pozvání od Jana Hřebejka

Díky, pane Hřebejku, škoda, že mi to nevyjde. Ale později se někdy rád přijdu podívat. JČ

Komentář ze dne: 30. 12. 2009 19:06:38     Reagovat
Autor: Martin Janeček
Mail: m.janecek@cmail.cz
Titulek: poděkování

Vážený pane Černý, ještě jednou Vám děkujeme za krásný pořad s předvánoční atmosférou v Olomouci 16.12. Do nového roku přejeme hlavně pevné zdraví a elán do života i další práce. P.S. Nepodařilo se mi na internetu najít žádný kontakt na pana Jiřího Libera, kterého jste mi doporučil v souvislosti se starými pásky s folkovými koncerty. Protože můj zájem a nabídka stále trvají, prosím o zaslání kontaktu (jestli zrovna nebyl pouze ve Vaší ztracené databázi) na mail nebo tel. 602 571 692). Na další pořady se těší Martin Janeček.

   Komentář ze dne: 31. 12. 2009 12:47:19     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: poděkování

Děkuju za uznání i novoroční přání, ať je i vám hezky. Kontakty na Libera jsou fuč, v únoru získám nové a ozvu se.

Komentář ze dne: 11. 01. 2010 17:30:24     Reagovat
Autor: tuor
Mail: tuor@seznam.cz
Titulek: Olin

Díky aktivitě našeho společného přítele Jardy Pichlíka jsem byl včera na koncertní oslavě padesátých narozenin Jaroslava Olina Nejezchleby v Akropoli. Opět se potvrdilo jak výborný je to muzikant. Exceloval s přáteli napříč mnoha žánry Moravskou lidovou počínaje a např. pisničkami z posledního křtěného alba s kapelou ETC za zády. Pro mne zážitek a poznání, že za kvalitní muzikou člověk musí cestovat, média mu ji nenabídnou. Další důvod proč bojovat s vlastní pohodlností. Mirek T.

   Komentář ze dne: 14. 01. 2010 16:59:02     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Olin

To ti přeju i závidím. Přestože jsem Olina slyšel mnohokrát.

Komentář ze dne: 29. 01. 2010 19:44:38     Reagovat
Autor: Diva L
Mail: zapiskej@hotmail.com
Titulek: Leonard Cohen

Dobrý den pane Černý, nevím, zda-li jste četl tuto zprávu, ale pro informaci přidávám i link na krátký spot kanadské CBC. Ať se Vám daří. Leonard Cohen To Be Honored With Grammy Lifetime Award Grammy.com has announced the Lifetime Achievement Award honorees for 2010 and Leonard Cohen is one of them, alongside artists including Loretta Lynn and Michael Jackson. The Grammy Lifetime Achievement Award is awarded by the Recording Academy to honor lifelong artistic contributions to the field of recording. http://www.cbc.ca/video/#/News/ID=1399241177

   Komentář ze dne: 12. 02. 2010 18:54:55     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Leonard Cohen

O té skutečnosti jsem věděl, ale za obrázek vám děkuju. Pokaždé mě udivuje, jak je Cohen při děkování přesný, normální a nevymýšlí žádné vtipnosti; jak své publikum bere naprosto vážně a jak si ho cení.

Komentář ze dne: 15. 06. 2010 15:36:34     Reagovat
Autor: Radek Dětinský
Mail: radek.detinsky@isifa.com
Titulek:

Dobrý den pane Černý, v současnosti zpracovávám snímky z archívu p. Alexandra Janovského - na jednom z nich jste zachycen vy s H.Zagorovou - nevzpomněl byste si, prosím, kdy to bylo, a po případě při jaké příležitosti? Předem děkuji, zdraví Radek Dětinský link na fotky: http://www.isifa.com/reportage_ed.php?repid=1036353

   Komentář ze dne: 16. 06. 2010 17:55:07     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Jistě to nevím, ale domnívám se, že by to mohlo být z roku 1973, kdy jsem dělal se Zagorovou rozhovor pro Melodii. Možná by to věděla sama Hana Zagorová. Každopádně je to jedna z fotek v sérii (podle čísel), které pak byly uveřejněny v Melodii 11/1973. (Tahle ovšem ne.) Nicméně z článku v Melodii ani z podpisků přímo nevyplývá, že ty fotky byly pořízeny v té době. Já usuzuju mj. i podle toho jak tenkrát Zagorová vypadala a jak jsem vypadal já. Taky si neuvědomuju, že bych víckrát se Zagorovou mluvil a někdo nás přitom fotografoval. Ale opakuji: jistě to nevím.

      Komentář ze dne: 17. 06. 2010 10:25:47     Reagovat
Autor: Radek Dětinský
Mail: radek.detinsky@isifa.com
Titulek: Re:

Děkuji mnohokrát za informaci - jste velmi laskav! Radek Dětinský

Komentář ze dne: 15. 06. 2010 22:15:09     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Minulý týden jste mi připomněl v Klubu osamělých srdcí mého tatínka, který se po operaci taky rozcházel a počítal dlaždice na chodbě, aby měl kontrolu, kolik ušel. A dnes jsem Vás letmo zahlédl v Dobrém ránu - už zase ve formě. Sláva!

   Komentář ze dne: 16. 06. 2010 17:39:15     Reagovat
Autor:
Mail: @
Titulek: Re:

Doufejme, doufejme. Ale i tak děkuju a tatínka pozdravujte.

Komentář ze dne: 22. 06. 2010 00:13:41     Reagovat
Autor: Metalsoul
Mail: mysticka.spirala@email.cz
Titulek: Rezenze MS

Zdravim, pane Cerny Moc si Vas vazim jako hudebniho znalce a osobnosti ceskeho kulturniho zivota. A proto jsem se chtel zeptat, jestli byste byl ochoten, alespon strucne zrecenzovat (pro nase ucely) demo kapely, ve ktere hraji? Pokud byste mel zajem, dejte prosim vedet na mail pripadne v nazorech na bandzone. www.bandzone.cz/mystickaspirala Dekuji. S pozdravem Tomas Heindl

   Komentář ze dne: 22. 06. 2010 10:45:58     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Rezenze MS

Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

   Komentář ze dne: 22. 06. 2010 14:37:29     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Rezenze MS

Nahromadilo se mi během nemoci tolik práce, že si žádnou další k té své nemohu vzít. Nezlobte se.

      Komentář ze dne: 22. 06. 2010 18:41:48     Reagovat
Autor: Metalsoul
Mail: @
Titulek: Re: Re: Rezenze MS

V zadnem pripade se nezlobim. :-)Dekuji za odpoved Tomas

Komentář ze dne: 03. 07. 2010 10:24:32     Reagovat
Autor: leos
Mail: leos.kofron@seznam.cz
Titulek:

Ahoj Jirko, přeji Ti co nejpevnější zdraví a stále dobrý čich na skvělou muziku. Na podzim se určitě přijdu podívat na některý z tvých pořadů. Zdraví Leoš a Jana

Komentář ze dne: 15. 07. 2010 22:43:37     Reagovat
Autor: Ivan Kalod
Mail: I.Kalod@Seznam.cz
Titulek: pozdrav

Dobrý večer pane Černý, po několikaměsíční pauze jsem se dnes podíval na Vaše stránky a nezbývá mi nic jiného než Vám popřát mnoho sil do budoucna a pevně věřím, že s Vaší vitalitou a sportovním duchem se již po prázdninách opět uvidíme na Leitnerce. S pozdravem Ivan K.

Komentář ze dne: 24. 07. 2010 18:32:55     Reagovat
Autor: Simona
Mail: @
Titulek: Klub osamělých srdcí - 24.7.2010

Přes léto jako by člověk v médiích nepotkal nic jiného než reprízy všech kalibrů. Ale já dnes prokazatelně slyšela Klub osamělých srdcí, který byl premiérou! Taková radost, že se (zdá se) můžete začít "z mosta do prosta" vracet a zase tou nevětšinovou cestou. Poznámka o tom, že jste si v Ostravě už troufnul na prudce nezdravou nádražní svačinu mě osměluje vypsat pro Vás cyklistickou prémii. Ne cílovou, ale vrcholovou. K předání dojde na první podzimní Antidiskotéce "tam u nás" :-) Ať Vám sil přibývá alespoň aritmetickou řadou. S.

   Komentář ze dne: 27. 07. 2010 22:37:52     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Klub osamělých srdcí - 24.7.2010

Simono, i radosti jen do času. V srpnu zase budou reprízy, jako všude možně. Až v září zase premiéry. I tak za vaše řádky děkuju.

Komentář ze dne: 12. 10. 2010 15:56:18     Reagovat
Autor: Milan Poláček
Mail: mipo@bellsouth.net
Titulek: vzpomínka

Milý pane Černý, v neděli 10.10.2010 jsem si na Vás zavzpomínal u nás v Atlantě na letišti, kde jsem zaměstnán u aerolinky Delta. Jedním z našich pasažérů byla soulová legenda Percy Sledge, jenž právě přiletěl z Bruselu. Hned se mi vybavila Houpačka a Váš hlas. Mr.Sledge čekal na kolečkový vozík a já si marně lámal hlavu nad tím, jak se ten jeho velký hit jmenoval. Chtěl jsem mu to sdělit, že díky Vaší hitparádě jsem už v dobách socialistického režimu znal jeho hit. Jenže jsem se nechtěl ztrapnit a až doma si dohledal, že ta krásná soulová balada se jmenovala When A Man Loves A Woman. V tentýž den zemřel jeho soulový souputnik Solomon Burke v Amsterodamu na letišti, což Percy Sledge ještě možná ani netušil. Obě tyto soulové legendy mají hodně společného: vyrůstali na blues, gospelu či country, oba se narodili v roce 1940 a oba byli velmi plodní otcové. Burke zplodil 21 dětí a Sledge má 11 potomků. Přeji Vám, pane Černý, pevné zdraví a pohodu.

   Komentář ze dne: 08. 11. 2010 10:17:10     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: vzpomínka

Milý pane Poláčku, jsem rád, že máte patrně slušné místo a že jste si na mě vzpomněl s Percym Sledgem, potažmo se Solomonem Burkem. Oba ty hlasy mám moc rád, ostatně jako vůbec soul. Ať se vám daří. P.S.: Chytnete tam v USA nějak mého rozhlasového Seržanta Pepře? Ani na internetu?

Komentář ze dne: 16. 11. 2010 02:12:29     Reagovat
Autor: Milan Polacek
Mail: mipo@bellsouth.net
Titulek: Serzant Pepr

Mily pane Cerny, ja rad vzpominam a casto a hrozne rad bych zase cetl Vase recenze kompaktu, jako napr. od pani Hegerove, co ted vysel. A hrozne rad si poslechnu i ten Vas porad na Internetu, jen nevim, kdo jej vysila, kdy a ktere dny. Budu moc rad za tu informaci, jiste to oceni i dalsi ctenari. Dekuji a preji pohodu a klid v dusi( a uz jsme zase u toho soulu...).

   Komentář ze dne: 16. 11. 2010 08:53:35     Reagovat
Autor: Pavel Ryšavý
Mail: @
Titulek: Re: Serzant Pepr

Dobrý den pane Polacku, na techto adrese lze najit rozhlasove porady s Jirim Cernym. http://www.jiri-cerny.wbs.cz/PoradyFotografie.html http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv?p_po=2700&p_pattern=&p_gt=1

      Komentář ze dne: 16. 11. 2010 20:58:11     Reagovat
Autor: Milan Polacek
Mail: mipo@bellsouth.net
Titulek: Re: Re: Serzant Pepr

Pane Rysavy, velke diky, rad si to vyhledam.

Komentář ze dne: 03. 07. 2012 12:32:38     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Pane Černý, vyptával jsem se kamaráda na jméno toho fotografa z hradeckých kolejí, o němž jsme mluvili při Vašem pořadu v antikvariátu Na rynku. Napadl nás jedině Petr Pohl, jemuž jsme z Vám pochopitelných důvodů přezdívali Amery. Přeju Vám příjemné prázdniny a těším se na Vaše další pořady. Jirka

   Komentář ze dne: 03. 07. 2012 13:05:19     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Děkuju, pane Rejle, zní mi to povědomě, asi to tak bude. Každopádně poznávací znamení zůstává - obdiv k Helmutu Newtonovi.

Komentář ze dne: 07. 09. 2012 08:22:51     Reagovat
Autor: Kamila Hnyková
Mail: khnykova@centrum.cz
Titulek: Bardclub

Přeposílám pozvánku na Jarkův koncert. Kamila Vazeni pratele, nas pisnickarsky klub PRAHA (bard klub Praha) *porada 24.10 koncert Jaromira Nohavicy.* Jarek bude zpivat pisne Vysockeho a Okudzavy v prekladu do cestiny. Jste srdecne zvani. Vstupenky si muzete objednat na adrese *bardclub@seznam.cz* Cena 300 Kc Pro toho z vas, kdo zaplatil clensky prispevek za rok 2012 - cena jako pro clena bard kluba, to jest 200 Kc. Zakoupit objednane vstupenky muzete na nasem setkani 26.9. od 17.00 do 17.45 nebo po programu Barevna pozvanka v priloze a na strance www.moravia-contact.cz S pozdravem Vase Tatjana Sizova

Komentář ze dne: 15. 11. 2012 14:05:02     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Předminulé pondělí zpíval v Klubu osamělých srdcí Karel Štědrý písničku o slečně Mikové, tak sjem vzpomínal na svá mladá léta a vybavily se mně písničky, které nahrál sparťanský fotbalista Josef Bouška v druhé půli šedesátých let, jedna byla o tom, že Big Ben v dáli vyzvání, druhá se, myslím, jmenovala Půjdu trávou. A pak ještě písnička bratří Spálených Pětatřicet dívek s melancholickým zpěvem Jiřího Štědroně. Nemáte je náhodou ve svém archivu?

   Komentář ze dne: 16. 11. 2012 10:23:59     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Milý Jiří, pro vás (skoro) všecko, ale tyhle písničky v archívu nemám.

Komentář ze dne: 16. 11. 2012 14:36:19     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Děkuju za rychlou a milou odpověď. Jirka

Komentář ze dne: 21. 05. 2014 09:40:27     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Od svých 8 let, kdy jsem poprvé četl Takovou ztrátu krve, žiju s přesvědčením, že Pitralon je po holení moc dobrá věc (i když ho časem nahradily i jiné značky). od předvčerejšího večera to vidím jinak a rozhodně to Vámi doporučované červené víno vyzkouším. Zatím jsem upíjel bez přímé vazby na holení, ale taky to není špatné. Jak zpívá Merle Haggard: It´s not love but it´s not bad

Komentář ze dne: 21. 08. 2013 08:54:24     Reagovat
Autor: Honza
Mail: @
Titulek: Pořad 19.8.2013

Po cestě jsme poslouchali Váš pořad. Vcelku příjemné poslouchání až na pasáž o přípravě na maturitu. Chlubit se podvádněním a vlastní blbostí/neschopností se naučit pár maturitních otázek ve vysílání rozhlasu mne dostala. Slyším synka, jak říká, že se mám podívat, že i takový "blb" co není stavu se naučit pár otázek může pracovat v rozhlase a to jsem mu vysvětloval, že pan Černý je chytrý a moudrý pán. Jak pak má vypadat motivace obecně lidí, aby na svém vzdělání pracovali a učili se i to, co není zrovna příjemné a zábavné, ale bohužel je to potřeba (že to v životě nepoužiju je věc jiná, stejně jako 99% věcí co jsme se učili ve škole, ale to učení má jiný hlubší smysl), že i s podvody a bez vzdělání se dá pracovat na "lukrativních" místech a být celebritou. Tož to jste mne opravdu zklamal. Jinak pozdravujte rodinu. Honza Pernica

   Komentář ze dne: 17. 10. 2013 16:14:54     Reagovat
Autor: Černý
Mail: @
Titulek: Re: Pořad 19.8.2013

To je, Honzo, velké nedorozumění. Já jsem ve svém rozhlasovém pořadu mnohokrát vzpomínal, jak nesmyslné bylo celé mé studium stavařiny, jak jsem se na gymnázium (kam bych svými předchozími známkami a zájmy jasně patřil) jasně patřil, nedostal jen proto, že jsem odmítl vstoupit do Pionýra a přetvařovat se, a tudíž mě pustili !jen" na průmyslovku. Když jsem po maturitě (známky, 1,1,2,3) udělal zkoušky na filozofickou fakultu, vystudoval jsem ji s chutí a normálně. A na okraj: maturita z pozemního stavitelství věru neznamenala "pár otázek". Ostatně řada z mých spolužáků se k ní vůbec nedostala. Podstatné ale je, že pro mě bylo důležitější udělat ty přijímačkyx na filozofii, obor novinářství - čeština. A stíhat to všechno najednou plus nervák, abych nemusel nastoupit někam někam do stavebního podniku, obíhání úřadů, psaní dopisů (i do prezidentské kancelář) - no, chtěl bych tebe nebo tvého syna v té situaci vidět. Či spíš nechtěl. Ahoj a všechny pozdravuj. Jirka Černý

      Komentář ze dne: 06. 11. 2013 11:08:04     Reagovat
Autor: Petr
Mail: @
Titulek: Re: Re: Pořad 19.8.2013

Dobrý den. Já myslím, že se nemusíte omlouvat. Já jsem také absolvent průmyslovky - strojní. Přesně vím, o čem jste mluvil. Navíc Honza podle mne patří k těm, co už asi zapomněli, že taky existuje "nějaká sranda" (sebeironie, atd.). Díky za všechno. Petr

Komentář ze dne: 23. 08. 2013 14:39:29     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Pane Pernico, poslechl jsem si ten pořad na iradiu a nepřišlo mi to rozhodně jako chlubení, spíš bych to nazval přiznání. A to se mi zdá košer. Možná, že kdybyste důsledněji pátral ve své minulosti, také byste našel něco, co vás příliš nectí, jen to veřejně neventilujete. Už dost dlouho platí, že kdo´s bez viny, hoď po mně kamenem

Komentář ze dne: 18. 12. 2013 18:33:06     Reagovat
Autor: Carcas
Mail: pptprojekty@seznam.cz
Titulek: KOSSP

Tak to je dobře - už se těšíme na celou hodinu poslouchání resp. rockování s Vámi, ta půlhodina totiž utekla jako nic !!!

Komentář ze dne: 07. 01. 2014 10:26:14     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: Jiri.Eibensteiner@pcb.mesit.cz
Titulek: Hodinový Seržant

Pane Černý, díky za krásnou pondělní večerní hodinku. Konečně není kam spěchat, je prostor a čas i na delší skladby a širší záběr tématu. Bude to bývat velmi příjemný začátek týdne :-).

Komentář ze dne: 15. 09. 2014 22:21:55     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Před chvilkou jsem v Klubu oslamělých srdcí slyšel písničku Leonarda Cohena. Nemám ji ani na jednom ze 6 alb a 3 kazet. Byl byste tak hodný a napsal mi její jméno a kde ji lze najít? Moc Vám děkuju a přeju hodně zdraví a elánu ve všech Vašich aktivitách. Jirka

   Komentář ze dne: 16. 09. 2014 12:35:36     Reagovat
Autor: Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Jirko, to je Sing Another Song, Boys, ze třetího Cohernova alba Songs Of Love And Hate (1971). Mám je moc rád celé.

      Komentář ze dne: 16. 09. 2014 14:06:34     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Re: Re:

Děkuju za odpověď. Tohle album neznám, ale zkusím je někde sehnat. Písnička se mi moc líbila. A Váš komentář, v němž jste pár slovy shrnul, jak na Vás písničky LC působí, samozřejmě taky. Mívám při poslechu podobné pocity, ale nedokázal bych je tak stručně a výstižně vyjádřit. J.

Komentář ze dne: 01. 12. 2014 19:12:47     Reagovat
Autor: robo
Mail: robog@profi.sk
Titulek: the smiths

Dobry den, nechcem zneužívat tuto rubriku, ale neviem sa dostat k rukopisnym materialom od Ivan Cafourka, ani k jeho kontaktu. Nemohli by ste mi s tym pomoct? Napr. mailovym kontaktom ? Velmi Vám fandím a spominam na Vase antidiskoteky v 80. rokoch v Bratislave, za mojích VS studii. Robo

   Komentář ze dne: 04. 12. 2014 12:29:58     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: the smiths

Robovi jsem odepsal na jeho mail. A děkuju za vzpomínku na mé bratislavské poslechovky.

Komentář ze dne: 02. 02. 2015 05:11:06     Reagovat
Autor: Imrich, Zvolen
Mail: kaim194707@gmail.com
Titulek: František Francl

Pán Černý, dobrý deň prajem. Neviem nájsť žiadne informácie o F. Franclovi (r.1947) famóznom gitaristovi napr. od M. Kratochvíla. Viete o ňom niečo ? Ďakujem za prípadnú odpoveď. Nech sa Vám darí a príďte niekedy v r. 2015 aj do Zvolena. Ďakujem Imrich Kakas

Komentář ze dne: 13. 02. 2015 08:35:47     Reagovat
Autor: Marian
Mail: kon1@centrum.cz
Titulek:

Dobrý den, p. Černý popravdě : už si nevím rady, kde sehnat Vaše knijy " Kritik bez konzervatoře ", ... na bílém. Ale koupil bych i starší tituly, např. ů poplach kolem Beatles ", kterou jsem někomu navždy kdysi půjčil. Už jsem " projel ˇvšemožné weby a Vaše knihy už nejsou k dostání. Nemůžete , prosím, aspoň radou pomoci ? Děkuji mnohokráte, pakliže to bude možné.

   Komentář ze dne: 13. 02. 2015 13:41:17     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Dobrý den, Mariane. Nová kniha, Jiří Černý na bílém, první díl, bude co nevidět v některých knihkupectvích a já už ji prodávám na svých pořadech. Kritik bez konzervatoře je rozebraný, Poplach kolem Beatles už dávno. Nadějné bývá si kliknout www.muj-antikvariat.cz. Právě teď je tam několik adres, kde obě knihy jsou k mání.

Komentář ze dne: 25. 02. 2015 08:48:52     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Všechno nejlepší, hodně zdraví a elánu do dalších let. Jirka

   Komentář ze dne: 25. 02. 2015 22:22:30     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re:

Děkuju, když bude zdraví, elán už přijde sám od sebe.

Komentář ze dne: 16. 06. 2015 15:04:02     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Dotaz

Po poslechu včerejšího seržanta Pepře mám zvídavý dotaz: Nevíte, zda někdo z Vašich spolužáků neprojektoval budovu polikliniky ve Dvoře Králové? Toaleta má rozměr asi 100x60 a dveře se otvírají dovnitř, takže kdo chce tam, musí se kroutit jako bajadéra, aby dosáhl cíle. Pokud by ale někdo měl bolavá záda nebo vysloveně spěchal, tak nevím... Přeju Vám příjemné léto. Jirka

   Komentář ze dne: 17. 06. 2015 15:56:53     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Dotaz

Jirko, pevně věřím, že po lekcích od ředitele Hraby, zvaného Bobánek, by se nikdo z naší třídy takového zvěrstva nedopustil. Ani já ve svém realizovaném zahraničním projektu: v Pohronském Ruskově na slovensko-maďarských hranicích.

Komentář ze dne: 22. 07. 2015 12:43:41     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Jaroslav Jakoubek

V posledním červnovém Seržantovi jste vzpomínal na Jaroslava Jakoubka. Už v dětství jsem slýchával historky o jeho slavných kouscích ve zdejších hospodách. A Dvoráci na něj nezapomněli. Je po něm pojmenována polotmavá jedenáctka zdejšího pivovaru Tambor. A dvanáctka nese jméno R.A.Dvorského. Přeju Vám příjemné léto. Jirka

   Komentář ze dne: 27. 07. 2015 21:31:42     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Jaroslav Jakoubek

Tyto milé pivní informace slyším prvně a Strýce Jakuba mi docela důvěryhodně zpřítomňují. Životní osudy R.A.Dvorského byly, jak jistě víte, ještě mnohem dramatičtější a trpčí. Každopádně díky. Toto léto je příšerné výčtem muzikantů, které nám odneslo. Nebo se mi to zdá proto, že se kácí v našem lese? Přeju vám zdraví a zdraví.

Komentář ze dne: 04. 08. 2015 21:45:22     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Máte pravdu, že se to České nebe nějak rychle plní, teď poslední z různých stran spektra Ladislav Kantor a Ivan Moravec.... Ale z veselejšího soudku: Mám dojem, že R.A.D začínal jako účetní ve zdejším Klazarově pivovaru a prý se zakoukal do paní ředitelové. tak má s pivem taky nějakou spojitost. A za skautských časů jsme zpívali Vzpomínku, což byla přetextovaná jeho melodië Na Hrubých lukách zvečera /to jsou takové lužní louky kolem Labe, kam se chodívalo randit). A v pozdějším věku, kdy jsem byl jedním z pilířů rytmické sekce skupiny Wostruha (bg), byl tím druhým pilířem bubeník Honza Mann, synovec R.A.D. A zpěvák a kytarista téhle skupiny Zdeněk Horáček je synem loutkře a velkého Jakoubkova kamaráda. taky Zdeńka. Dodnes uchovává v archivu různé Jakoubkovy básničky i kresby. Tak se kruh uzavírá. Mějte se hezky. Jirka

Komentář ze dne: 27. 10. 2015 20:26:34     Reagovat
Autor: JOSEF Wolf
Mail: jrwsmaland@tele2.se
Titulek: Rád bych navázal kontakt.

Vážený Jirko! Oslovuji Tě stejně jako v roce 1964 při Závodě Míru, kdy jsi jako sportovní novinář z Mladého Světa byl u nás na pokoji a pokoušel se, velmi obezřetně, zachytit náladu po jakési těžké etapě. Byli jsme pěkně "mrtví". Musím říci, že jsi tehdy jako jediný sportovní novinář našel správnou cestu jak s námi, "hvězdami", v takových situacích komunikovat. Už tenkrát jsi byl mezi námi oblíbený, což bohužel nemohu ještě ani dnes tvrdit o někom jiném. Tak to jenom úvodem. 50 let je přeci jen dlouhá doba. Věřím, že si na mě vzpomeneš a snad mě i odpovíš, což je vlastně důvodem mých řádků. Rád bych totiž ještě něco "dodal" k tehdejšímu "interview", bude-li to možné. Ale mělo by to být jen pro Tebe:-)) Snad to vyjde. V každém případě Tě zdravím a přeji hezké dny a pevné zdraví. Josef Wolf, ZM 1963 a 1964. Mistr sportu a emigrant. Od roku 1966 ve Švédsku. E-post: jrwsmaland@tele2.se

   Komentář ze dne: 27. 10. 2015 21:08:29     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Rád bych navázal kontakt.

Ahoj Pepo!!!! Vůbec už nevím, že jsi v roce 1966 emigroval, ale v paměti mám pořád tvůj vzorný stíhačský posez i způsob mluvy. Že ses ozval, je pro mě nejmilejší překvapení posledních měsíců. To, co mi píšeš, se moc krásně čte. Já měl vaši partu okolo Honzy Smolíka taky moc rád - a vůbec cyklisty. Prosím tě, napiš mi, já ti pošlu svůj mail. A kdybys měl cestu do Česka, hrozně rád bych se s tebou sešel. Děkuju ti jak jen umím.

Komentář ze dne: 25. 11. 2015 20:43:08     Reagovat
Autor: petrlek
Mail: drrial@seznam.cz
Titulek: Otevřený dopis

Otevřený dopis vedení Českého rozhlasu!!! Vzhledem k tomu, že se toto pondělí konal na stanici Český rozhlas Dvojka místo našeho oblíbeného pořadu "Klub osamělých srdcí seržanta Pepře" koncert k 25.výročí pořadu Muzikál expres, Vás důrazně žádáme, aby byl tento čtvrtek v čase vysílání pořadu Muzikál expres odvysílán koncert k 10.výročí pořadu "Klub osamělých srdcí seržanta Pepře"!!! Kolektiv příznivců Jiřího Černého

   Komentář ze dne: 03. 12. 2015 16:05:51     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Otevřený dopis

Děkuju za přízeň mému pořadu, ale že byl zkrácen o jedno pondělí, nevidím jako neštěstí. Vaši vtipnost samozřejmě oceňuju. Za dobu, co spolupracuju s pražským rozhlasem (od prosince 1964), jsem si zvyknul, že jedinou jistotou mých pořadů byli a jsou posluchači. A jen taK mimochodem: Seržantovo jubileum jsme už tak či tak prošvihli, prvně se vysílal 10.října 2005, Já jsem vděčný především za to, že celou dobu ho pečlivě režíruje paní Veronika Rezková, absolventka violy na pražské státní konzervatoři.

Komentář ze dne: 24. 12. 2015 17:17:52     Reagovat
Autor: Siskin
Mail: @
Titulek: Vanocni prani

Pane Cerny, Prijemne Vanocni svatky a mnoho stesti a zdravi v Novem roce. Dekuji Vam za, z me strany tichou, celozivotni pout a predstavovani novych svetu a zakouti hudby.

   Komentář ze dne: 24. 12. 2015 23:24:47     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Vanocni prani

Děkuju za krásná slova krásný večer. Štěstí, zdraví i naději vám.

Komentář ze dne: 23. 02. 2016 11:34:23     Reagovat
Autor: Eva
Mail: eva.dalesicka@gmail.com
Titulek: Střípeček do mozaiky

Milý Jiří, zrevidovala jsem své zápisy z Rockování v Kaštanu, bohužel je pořizuji poněkud liknavě – někdy víc a někdy nic, ovšem názvy skladeb skoro nikdy, pouze alba, a někdy ani to, pravděpodobně Vám to tudíž moc nebo vůbec nepomůže, ale toto mám z 19. 10. 2015: Keith Richards – Crosseyed Heart, Glen Hansard – Didn’t He Ramble, James Harries – Until the Sky Bends Down a toto z 23. 11. 2015: Karel Plíhal – výběr, Čankišou, Ed Sheeran, Lorie Anderson – Heart of a Dog, Queen – Evening … (koncerty z r. 1975 - Londýn, Hamilton’s Odeon 24. 12. 1975, Japonsko), Frames, Beth Hart, Keith Richards – Crosseyed Heart, Traband – Vlnobití, Zaz, Jack White. Toť vše . Mějte se moc krásně. Eva

   Komentář ze dne: 23. 02. 2016 15:54:54     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Střípeček do mozaiky

Milá Evo, i to je velká pomoc a já vám za ni velice děkuju.

Komentář ze dne: 25. 02. 2016 07:37:45     Reagovat
Autor: petrlek
Mail: drrial@seznam.cz
Titulek: Forever Young

Pane Černý, k dnešnímu neuvĕřitelnému výročí Vám přeji hlavnĕ to zdravíčko a ještĕ mnoho a mnoho dalších pořadů, na které se Vaši příznivci nepřestávají nikdy těšit. Petr z Liberce

Komentář ze dne: 25. 02. 2016 08:47:07     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Gratulace

Obrovskou porci zdraví a všechny ostatní komodity, které se přávají k takovýmhle kulatým narozeninám, aby nás stále těšil Váš kultivovaný písemný i mluvený projev. Já už poslouchám a čtu přes padesát let. Děkuju a ještě jednou všechno nejlepší. Jirka

Komentář ze dne: 26. 02. 2016 15:49:44     Reagovat
Autor: Martin
Mail: martin.dorazin@rozhlas.cz
Titulek: Gratulace

Milý Jiří, přeji vše nejlepší do dalších let a mnoho dobré hudby.

   Komentář ze dne: 26. 02. 2016 16:16:35     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Gratulace

Martine, skoro pokaždé, když se ozýváš ze zahraničního TV zpravodajství, mám o tebe strach. To si sám vybíráš štace, kde se pořád střílí? Kde jsi teď a kde budeš v dalších měsísích? - A děkuju ti za přání. I za tu spoustu cédéček, co od tebe mám.

Komentář ze dne: 20. 10. 2016 14:03:59     Reagovat
Autor: Marek Velička
Mail: marekvelicka@post.cz
Titulek: Prosba

Vážený pane Černý obracím se na Vás s prosbou. Již několik let marně sháním nahrávku Smutného rána (Stín topolů) ve verzi s paní Ulrychovou a Bluesmen. Ptal jsem se Vás na to již před pár lety v ostravské Fiducii. Říklal jste, že se našly některé díly Houpačky ale že jste to ještě neposlouchal. Já mám asi šest Vašich dílů plus jeden věnovaný Palachovi, to zřejmě všechno už máte. To Smutné ráno mělo zaznít asi v květnu 68. Zmiňuje te se o tom i ve své knize Kritik...Podle "nepodložených" informací by jste snad mohl mít už nějaké bližší informace. Nedala by se tato nahrávka nějak sehnat? Před lety jsem psal i panu Vraštilovi, když jsem pátral po nevydaných nahrávkách Bluesmen, ten to tehdy taky neměl, poslal mi jenom film Návštěva v Dex klubu. Děkuji za odpověď Marek Velička P.S. První tři díly Vašim spisů už mám úspěšně přečtené!

   Komentář ze dne: 21. 10. 2016 16:40:24     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Prosba

Moc se omlouvám, al nemám čas to hledat.

Komentář ze dne: 04. 03. 2017 20:54:35     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Právě běží na ČR 2 pořad Vypravěči s Vladimírem Kučerou. Stojí to za poslech

   Komentář ze dne: 06. 03. 2017 14:39:31     Reagovat
Autor: Čerbý
Mail: @
Titulek: Re:

Dík\, Jiří, ale našel jsem váš vzkaz až teď.

Komentář ze dne: 22. 03. 2017 10:44:37     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Dobrý den, mám jeden dotaz: Budou mít svoje samostatné seržanty Pepře i zesnulý Chuck Berry a březnový půlkulatý jubilant Honza Vyčítal? Děkuju za odpověď a srdečně zdravím. Jirka

   Komentář ze dne: 23. 03. 2017 23:00:53     Reagovat
Autor:
Mail: @
Titulek: Re:

Jiří, mslím, že ne.

Komentář ze dne: 01. 07. 2017 11:40:34     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Young

Po kutnohorském pořadu jsem si ho pouštěl a napadlo mě vyhledat Harvest moon a objevil jsem tohle: Harvest and hunter's moons[edit] "Harvest moon" and "Hunter's moon" redirect here. For other uses, see Harvest moon (disambiguation) and Hunter's moon (disambiguation).A harvest moon. Its orange color is due to its closeness to the horizon, rather than being unique to harvest moons.[12] The "harvest moon" and "hunter's moon" are traditional terms for the full moons occurring during late summer and in the autumn, in the northern hemisphere usually in September and October respectively. The "harvest moon" is the full moon closest to the autumnal equinox (22 or 23 September), coming anywhere from two weeks before to two weeks after that date.[13] The "hunter's moon" is the full moon following it. The names are recorded from the early 18th century.[14] The Oxford English Dictionary entry for "harvest moon" cites a 1706 reference, and for "hunter's moon" a 1710 edition of The British Apollo, where the term is attributed to "the country people" (The Country People call this the Hunters-Moon.) The names became traditional in American folklore, where they are now often popularly attributed to the Native Americans.[15] The Feast of the Hunters' Moon is a yearly festival in West Lafayette, Indiana, held in late September or early October each year since 1968.[16] In 2010, the Harvest moon occurred on the night of equinox itself (some 5 1⁄2 hours after the point of equinox) for the first time since 1991.[17][18] Do bělohradu už jsem se nedostal, protože má Fabie začala stávkovat. Tak přeju pěkné prázdniny. Jirka

   Komentář ze dne: 01. 07. 2017 23:10:12     Reagovat
Autor: J.Černý
Mail: @
Titulek: Re: Young

Děkuju, Jiří, tak jsem zase o něco vzdělanější. A Fabii přeju vyzdravění. Moje Octavia je zase ponkud zafačovaná. Ale jezdí. - Myslím, že bělohradský Mišík se povedl.

Komentář ze dne: 21. 06. 2019 10:02:17     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek: Připomenutí

Ahoj, Jirko, dle naší domluvy se připomínám o první díl Jiřího Černého na bílém. Těším se na shledání v Kutné Hoře a srdečně zdravím. Jirka

Komentář ze dne: 12. 10. 2018 21:42:08     Reagovat
Autor: Josef Pakandl
Mail: pakandljosef@seznam.cz
Titulek: Hvězda na vrbě

Dobrý den, pane Černý. Nevíte náhodou něco bližšího o dalším osudu toho chlapce (myslím, že se jmenoval Bohumír Starka), co tak pěkně zpíval Hvězdu na Vrbě? Děkuji za odpověď. S přáním všeho dobrého, zejména pevného zdraví, Josef Pakandl

Komentář ze dne: 02. 09. 2020 21:14:15     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri rejl@centrum.cz
Titulek: Když se řekne

Právě jsem dokoukal na Artu snímek Když se řekne Jiří Černý. Byl to moc dobrý zákusek a vychutnal jsem si ho od začátku až po titulky. Už se těším na osobní setkání při východočeském kvartetu od Doudleb po Dobrušku. Přeju hodně zdraví a srdečně zdravím. Jirka

Komentář ze dne: 23. 08. 2022 13:29:57     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jiri.rejl@centrum.cz
Titulek:

Milý Jirko! Zpříjemňuju si deštivé dny dovolené četbou a znovu jsem sáhl po Určité míře facky. Každá z těch úvah je jako lok živé vody, tak moc děkuju, žes to tak hezky napsal. Přeju hodně zdraví a příjemně prožité prázdniny. Doufám, že se po nich uvidíme na některém ze Tvých pořadů Jirka

Komentář ze dne: 09. 06. 2023 16:40:12     Reagovat
Autor: Plastic Beatles
Mail: @
Titulek: Dotaz

Dobry den, mel bych na Vas dotaz. Onehda mi nekdo tvrdil, ze v socialistickem Ceskoslovensku NORMALNE(stejne jako na Zapade) vychazely desky zapadnich rockovych skupin a jako priklad uvedl Beatles. Pokud se dobre pamatuji, neni to pravda. Vy urcite budete vedet, ktere desky Beatles mezi lety 1962-1989 v CSSR vysly. Dekuji.

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
17.8.2023 v 87 letech ze
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
Karel Kryl byl první vel
Sedmé nebe Jiřího Černéh
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2022 (323)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (102)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (66)
Kamarád i dezertér (65)
Přechytračíme i USA? (60)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist