Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
Kašlat na pověst rebela

Komentář ze dne: 02. 09. 2010 09:58:37     Reagovat
Autor: Jirka
Mail: jliber(at)seznam.cz
Titulek: Proč chodím na Rockování

V článku je i úvaha, proč chodí lidé na Rockování (či Antidiskotéky). Za sebe můžu napsat, že chodím proto, neb mi pan Černý rozšiřuje hudební rozhled. Mnohdy pustí písničku, nebo interpreta, které neznám. Svým způsobem tak supluje hudební vzdělávání, kterého se v médiích nedočkáme. A mnohdy poté, co jsem slyšel něco zajímavého, si jdu koupit CD s hudbou, co mne zaujala. Tímto panu Černému děkuji a už se těším do Kaštanu.

Komentář ze dne: 03. 09. 2010 09:02:58     Reagovat
Autor: Tomáš
Mail: filip@centrum.cz
Titulek: Prosba

Dobrý den pane Černý, i já jsem z Brna, i já jsem lačný po vašich poslechových pořadech. Leč všechny monotématické, které byly, nebo budou letos v klubu na Leitnerce, jsem již i vícekrát navštívil. Proto volám po obnovení poslechovek - Antidiskoték, na kterých můžeme být stále něčím novým překvapováni. Pokud by tato prosba měla být adresována spíše na paní Blažkovou, pak doufám, že také ona čte toto fórum.

   Komentář ze dne: 03. 09. 2010 09:41:00     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: Prosba

Nejste se svým přáním v Brně sám, jenže kdykoli se nějaký pořadatel (včetně Leitnerky, Provázku a Hadivadla) po sametové revoluci pokusil mé antidiskotéky obnovit, chodilo málo posluchačů a tudíž byly velké prodělky. Jinak vám asi nemusím říkat, že mě to mrzí, protože novou a pestrou hudbu pouštím rád, třeba každý měsíc v pražském Kaštanu. Dost lidí chodí třeba i v olomouckém divadle hudby nebo v Rožnově.

Komentář ze dne: 04. 09. 2010 07:43:58     Reagovat
Autor: Simona
Mail: svr@volny.cz
Titulek: jak propašovat Antidiskotéky do tematických pořadů?

Co se takhle inspirovat třeba DJC(myšleno Divadlo ne DiscJockey :-)) a rozdělit pořad na dvě asymetrické části? V první, kratší ("semináři") pustit dvě až tři písničky, které Vás v poslední době zaujaly nebo třeba jsou nějak časově či místně aktuální nebo z vašeho pohledu by bylo vhodné je "oprášit"a pak už se věnovat plakátovanému tématu? Nestíhači vašich hudebních obzorů by se dietně namlsali a "kasa" by třeba zůstala celá (snad mi prominete tu nadsázku, vyprodaná anebo alespoň příjemně zaplněná hlediště přeju každému, kdo jde se svou vlastní kůži na jeviště, ať jde o školní besídku nebo profesionální performance :-) S.

   Komentář ze dne: 04. 09. 2010 18:48:45     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: jak propašovat Antidiskotéky do tematických pořadů?

I tohle jsem, milá Simono, už několikrát zkusil a nefungovalo to. Ani jsem se moc nedivil. Byl to kočkopes. Myslím, že jediná možnost je, aby se do toho nějaký pořadatel zažral, prodělané peníze vydělal nějak jinak, a dodržel pravidelnost místa a času, nejméně dvakrát do roka. Ro(c)kování - čili antidiskotéka - chce asi od pořadatelů i návštěvníků výdrž a trpělivost. Ale v Brně se jí svého času dostalo obojího a stejně se neujala. Nebojím se proher, v nejhorším případě hraju i pro málo lidí (Vsetín, Ústí n/L., poslední dobou i Jablonec n/N.), ale vysloveně lámat něco přes koleno mi není dáno. A když to jinde jde monotématicky jak po másle (namátkou malé Slatiňany, Chrudim, Přelouč, Hranice, Polička), proč valit antidiskotékové Sisyfovy balvany?

      Komentář ze dne: 31. 03. 2012 09:27:27     Reagovat
Autor: LcqqAyVgQ
Mail: indusland@yahoo.com
Titulek: Re: Re: jak propašovat Antidiskotéky do tematických pořadů?

Přizne1m se, nadšene9 ovace komentujedcedch, mě přesvědčili k oodzkušened vfdše uvedene9ho. Vfdsedek je pro mě zklame1nedm, proč,m bude ne1sledovat. Jen na favod pe1r bodů pro vysvětlened. Trochu z donucened použedve1m fakolovnedk v Gmailu, ale to je male1 hrůza. Jako jedinfd se mi však synchronizuje Gtaskem v telefonu, tak že jsem to pojal jako nadstavbu tohoto fakolovnedku. Gtaks taky nened bůhved co, ale na ploše telefonu stačed.Nyned k ProducteevVytve1řened vlastnedch pracovnedch ploch (co plocha to projekt) je dobre9, samozřejmě bych uvedtal jistou hirearchii v fakolech tzn. možnost zade1ve1ned i podfakolů, ale vem to čert, je-li vfdhoda, že pro každfd projekt (pracovned plochu) tvoředm vlastned seznam štedtků nevedm, asi to bude medt do budoucna určitfd potencie1l ale genere1lned skupinu štedtků použitelnou pro všechny bych uvedtal. Je-li to v možnostech programu nevedm , pokud ano, asi jsem nedostatečně pe1tral.Program je opravdu čistfd tzn. neskrfdve1 že1dnfdch ze1ludnosted (minime1lně zade1ve1ned fakolů). Tak že potud je to dobre9. Co jsme však zcela nepochopil je synchronizace s kalende1řem Google a jeho fakolvnedkem. Tady mi Producteev předvedl celou ške1lu variaced jak lze ste1vajedced fakoly v Google fakolovnedku vhodně vměstnant do všech mfd vytvořenfdch pracovned ploch (projektů) a to v různe9 intenzitě. Po prvned synchronizaci a ne1sledně mnou provedene9 revizi, kdy jsem opravdu všechny nepatřične9 a samovolně přiřazene9 duplicitned fakoly odstranil z jednotlivfdch projetků (stejně tak i v Google fakolovnedku) přišlo nemile9 překvapened, zcela ve stejne9 formě jako poprve9, tentokre1t byly přiřazeny již jednou zadane9 fakoly, čili došlo k zdvojne1sobened kapacity. Abych se spre1vně vyje1dřil, program zachoval mnou vytvořene9 fakoly v jednotlivfdch projektech a k nim dle vlastnedho uve1žened přidal dalšed fakoly, ktere9 sebral po synchronizaci s Gmail kalende1řem google fakolovnedkem. Netvrdedm, že je chyba v programu, na druhou stranu , je-li pro pohodlnou pre1ci bez duplicitnedch položek nutne9 v programu něco zadat, přeste1ve1 bfdt program uživatelsky předvětived, proto že se mi nepodařilo zjisti - co a kde . Pokud me1 bfdt kritickfd de1le mi vadila nemožnost filtrove1ned všech fakolů podle štedtků.Nejspedš budu za toho zle9ho, ale pro pochopened, jestli že si vytvoředze 5 prokjektů z 75 fakoly, z 70 % termednovanfdmi a očeke1ve1te, že Ve1m program umožned spre1vu a synchronizaci fakolů, a medsto toho jen mažete duplicitned či nesmylsně přiřazene9 položky po synchronizaci s Googlem, pak jde cele1 produktivita do kopru.

Komentář ze dne: 25. 09. 2010 15:17:01     Reagovat
Autor: Vašek Kozuk
Mail: ohnothimagen@centrum.cz
Titulek:

V Jablonci jsem zažil nepočítaně Ro(c)kování plus jeden monotematický pořad; chodím na ně rovněž proto, že mi jsou rozšiřovány obzory u interpretů, o nichž jsem v životě neslyšel (v Jablonci mě naposledy zaujal třeba Conor Oberst), nebo že slyším něco, co dobře znám, a užiju si toho dvojnásob (zejména když pak o přestávce ještě jdu do hlavní persony rýpat :-) ). Je ovšem fakt, že dřívější narvanost v počtu několika desítek lidí klesá, teď v Jablonci nás bylo třicet a ještě jsme museli s p. Černým trpět, když otroublým zvukařem nebyla vůbec připravena technika. Liberec býval v počtu návštěv ale daleko, daleko horší.

Komentář ze dne: 09. 10. 2010 14:16:42     Reagovat
Autor: josef
Mail: rauvolfj@seznam.cz
Titulek: lehké ohlédnutí

Jakožto pamětník pořadů ze 70. let, kdy jsem měl možnost slyšet věci, které jsem jinak obtížně sháněl nebo znal pouze z četby, rád přiznávám, že Jirkovy pořady byly hodně důležité a hodně mi dávaly - a to jsem se přitom o muziku dosti aktivně zajímal, sháněl, četl, poslouchal... přesto bylo vždy něco, co jsem neznal, nevěděl. Záběr, který postrádal jakékoli hudební předsudky!!! Rád na ně vzpomínám, stejně jako na průvodní slova, osobní, a s názorem! Ostatně, ten byl i v Houpačce, kterou jsem někdy od roku 1967 také poslouchal. Kde bych tehdy mohl jinak slyšet například Vláďu Mertu? A kdykoliv slyším znělku Houpačky, motiv z filmu Exodus, zamrazí mě... i po těch strašně moc letech!

Komentář ze dne: 10. 10. 2010 12:16:52     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Dky za duchovní vepřové.

Pepo a Vašku, díky za čas, který jste věnovali nejen mým pořadů, ale teď i jejich charakteristikám. Na vašem - a jakémkoli jiném - mínění mi hodně záleží, protože já svou práci opravdu chápu jako osvětu (ať je ten termín sebezneužitější). Pokud tedy máte pocit, že vám na něco posvítím, je mi to vepřovými hody.

Komentář ze dne: 17. 11. 2010 10:53:44     Reagovat
Autor: dagmara
Mail: d.drazkova@email.cz
Titulek: radost

Krásná diskuse o ovlivňování Jirkou Černým a jeho Antidiskotékami.! Potěšilo mne dnes ráno , že ho uvádí jako učitele i skvělý historik umění Karel Srp v knize rozhovorů Petra Volfa ,Okamžik rozhodnutí. Jedna radost je z výborné knihy a druhá z toho ,že jsem aspoň tímto ve velmi dobré společnosti. A Jiřího obdivuji ,že tak dlouho vydrží jezdit dělat "osvětu" i do Ústí nad Labem,kde je tak ostudně málo posluchačů.

   Komentář ze dne: 17. 11. 2010 16:16:36     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Re: radost

Milá Dagmaro, my husité na množství nehledíme. A ona ta ústecká věrná garda (ty, Jarda Pichlík, Pepa Šutara aj.) vydá za mnohé. Ostatně nebýt Ústí, nepodíval bych se do Děčína, kde jsem prožil na gymnáziu radostný šok. Po 33 letech, co uplynuly od pořadatelské ostudy s mou účastní na Děčínské kotve (to je jiný příběh), to byl růžový sen. - Děkuju za upozornění na "malého" Srpa, ješitně si to nalistuju.

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Aktuální pozastavení poř
Když se řekne Jiří Černý
Zvýšení ceny mých pořadů
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2020 (319)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Přechytračíme i USA? (67)
Kamarád i dezertér (65)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (63)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist