Nacerno.cz

              

Komentáře ke článku:
Jak jsme rodili Poplach kolem Beatles

Komentář ze dne: 04. 08. 2015 12:12:59     Reagovat
Autor: petrsedl
Mail: sedlacek@coord-med.cz
Titulek: Skvělá kniha!!!

Kniha skvělá pořád! Po desítkách let, kdy jsem si ji půjčoval z knihovny (v době vydání jsem byl dítě) a "jako ji neztratil" a nezaplatil, jak se to dělávalo (mám jen jednu fotku), jsem ji dostal od kamaráda. Těším se na podpis. Jen namátkou jeden skvělý gag - foto s textem: George zezadu (pro úplnost). Krásný zbytek léta všem a v září na shledanou s autorem. Petr Sedl Bene

Komentář ze dne: 06. 08. 2015 00:57:05     Reagovat
Autor: Pavel vitsoft Šrubař
Mail: Pavel.Srubar@post.cz
Titulek: Byla to rychle zastarávající kniha, která rychle zastarala.

Já tuto knihu vyhrál v jakési čtenářské soutěži časopisu Pionýr, a všichni spolužáci mi ji moc záviděli, protože v knihkupectví našeho městečka se koupit nedala. Letos na jaře jsem si ji přečetl asi popáté (abych mohl napsat recenzi na https://www.goodreads.com/book/show/25358817-poplach-kolem-beatles ), a zároveň naposledy. Rozhodl jsem se ji totiž zároveň s výpravnou publikací Beatles v písních a obrazech věnovat vnučce, která se svými spolužačkami začíná objevovat krásu hudby a Beatles zejména. Což mě naplňuje ještě větší radostí, než jakou jsem z Poplachu pociťoval v onom roce 1966.

Komentář ze dne: 10. 08. 2015 15:34:03     Reagovat
Autor: Leš
Mail: leos.sedo@tiscali.cz
Titulek: Kultovní Poplach

Pamatuju frontu v knihkupectví na dejvickém Kulaťáku, ve které jsem stál jako čtrnáctiletý teenager, nedočkavě svírající patnáct korun ze svého kapesného.Stopadesátistránkový paperback v tmavočerveném přebalu s černými Šalamounovými brouky jsem přelouskl na jeden zátah - a pak četl znovu, stále dokola.Ještě ho mám schovaný. Byl to tenkrát skutečně husarský kousek.První „kontinentální“, fundovaně napsaná, nikoliv jen fandovsky nadšenecká knížka vznikla za železnou oponou, z pera autora (Jiřího podíl byl dominantní...), který měl minimální šanci živé Brouky někdy spatřit a slyšet.Také jejich desky a veškeré informační materiály sháněl s krajními obtížemi, čemuž padají na vrub drobné faktografické omyly a nepřesnosti.I z dnešního pohledu Poplach obstojí: zásluhou autorova brilantního a čtivého stylu i snahou o komplexní postižení beatlesovského fenoménu.Tedy nejen originální hudby, ale i souvislostí sociologických, ekonomických, politických a všeobecně kulturních. Zaslouženě jí patří dnes tak zneužívaný přívlastek kultovní A vedle toho jsou neexistující čtyřiadvacetistrunná kytara či drobná úlitba dobovým schvalovatelům jen bezvýznamnými prkotinami.

Komentář ze dne: 11. 08. 2015 14:55:49     Reagovat
Autor: OHNOTHIMAGEN
Mail: ohnothimagen@centrum.cz
Titulek: Pořád se k ní vracím...

... protože je to klasika. Když mi bylo jedenáct (1991), měl jsem za sebou "jen" Matznera a "Beatles v písních a v obrazech". Mamka mi doporučila "Poplach". Prý taková útlá knížečka, ale "začínali jsme s ní všichni". Nedám na "Poplach" dopustit, je to dobový artefakt, který ani po letech neztratil nic na své hutnosti, protože informacemi je opravdu přeplněn. Čtyřiadvacetistrunná kytara mi taky nevadí, stejně jako že Ringo zpívá v "I Want to Hold Your Hand" :-) A, upřímně, z celého článku o Beatles, který teď vyšel v prvním čísle Rock & All, je krásná vzpomínka Jiřího Černého na "Poplach" to nejužitečnější. Pan Vlček se nevyvaroval v článku opisování faktických chyb, citování těch nejpokleslejších knih, co kdy na téma Beatles vyšly, a nepřinesl vlastně ani nic nového.

   Komentář ze dne: 11. 08. 2015 21:52:57     Reagovat
Autor: Jiří Černý
Mail: @
Titulek: Děkuju všem najednou.

Způsob této dovolené zdá se mi býti poněkud nešťastným (prostě někdy se člověku nevede a těch zemřelých kamarádů je taky moc) a tím milejší je všechno, co jste mi k dávné knížce o Beatles napsali. Na kvalitách či chybách knížky to sice objektivně nic nemění, ale člověk pocítí štěstí, že někomu udělal radost.

Přidat nový komentář

 
 
 
 bullet  Nejčtenější články
O velikém štěstí být chv
Betlemanie česky i slove
Prohrává vkus
Všímám si lidí, z nichž
Albové zrcadlo Radůzina
Za černými brýlemi rocko
Král Václav jedna ruka j
Zpěvačky soudím taky
Blábol léta v Harmonii
Přechytračíme i USA?
 bullet  Doporučujeme
Aktuální pozastavení poř
Když se řekne Jiří Černý
Zvýšení ceny mých pořadů
Vojcek byl plný leteckýc
Maximální úspěch Glassov
Nejpohlednější operní in
Turandot nevítězí jen fo
Soňa Červená ovoněla pra
Sezona přenosů skončila
Háček Jana Spáleného je
 bullet  Nejdiskutovanější
Moje pořady v roce 2020 (319)
Naše vypálené iluze (109)
Moje knížky - dostupnost (100)
WWW adresy klubů, kamarádů... (73)
Přechytračíme i USA? (67)
Kamarád i dezertér (65)
Co Gottwald vylhal, o tom lže Grebeníček znova (63)
Čunek neví, kde začíná politikova osobnost (48)
České dějiny viděné jinak než Václavem Klausem (45)
Prohrává vkus (41)
 bullet  Přečtěte si
Kritik bez konzervatore
 bullet  Doporučuji WWW
Nakladatelství
Kluby
Hudební servery
Blogy
Osobnosti
Ostatní


Inzerce:  Bazar · Byty · Seznamka · Zaměstnání    
Magazín:  Nacerno.cz     Volný čas:  Rande · Seznamit · Novina · Horoskopy
Další informace:  Reklama · Napište nám     Správce:  © 2003 - 2020 TANGER infosystems s.r.o.


TOPlist