Ljuba Hermanová Černému (Dokumenty 8)

Autor: Jiří Černý (santana.c@seznam.cz), Téma: Hudební osobnosti, Zdroj: Archív JČ
Vydáno dne 25. 05. 2008 (4630 přečtení)
Mořina, 7.8.1968 – Vážený Jiří Černý, nedivte se, že Vám píšu. A soudíc podle sebe, doufám, že Vám můj dopis udělá radost. Dočetla jsem totiž právě Vaši knížku Zpěváci bez konzervatoře. Teprve teď, protože jsem ji ke koupi nedostala a až když jsem si ve Květech postěžovala, že ji nemám, tu knížku, nějací dobří ctitelé mi jich poslali pět. Takže mám fajn dárky k Vánocům.

Jo, tak vám předně za tu knížku děkuju jako čtenář. Zadruhé za sebe. Za třetí za styl, za pravdu, za přehled, za laskavost a shovívavost a ještě za moc věcí. A taky jsem byla ráda, že ještě něco znamenám.
Jinak dík tomu, že nehraju v Praze, nezpívám ani v rozhlase či v televizi (až na špatný pořad Kam dnes večer – leč špatný okolostojíčnostmi) a tak si často myslím, jestli jsem ten svůj titul (pozn. jč: zasloužilé umělkyně) nedostala jako dárek na ukončení mé práce.
No taky ještě ta profilová deska. Jo, připravuje se. Už tři roky. Ale bude. A dám si záležet, aby tady byla aspoň ta o tom moři piva.
Ale to jsem nechtěla, psát o sobě, fakt né, ten dopis je Váš a Vám.
Ještě jednou díky. Jo a pro vysvětlenou, teprve teď o prázdninách mám čas se nad vašimi řádky zamyslet. Což činím. A je to fajn. Že jste spravedlivej!
Vaše Ljuba Hermanová